Tommy Wheeler
- kytary, zpěv

biografie

David 'Géba' Gebler
- basa, zpěv

biografie

Stanley Šmeral
- bicí

biografie

Kapela oficiálně vznikla v září 2009 a původní sestavu tvořilo kvarteto Tommy Wheeler, Semír Murtinger, David Gebler a Pavel Konvalinka, první koncert odehráli společně 16.1.2010 v pražském klubu KAIN. Na jaře 2010 jsme natočili třípísničkové EP a doprovázeli australské power-metalisty Black Majesty na jejich evropském mini-tour. V létě 2011 vystřídal Pavla na postu bubeníka Standa Šmeral. V této době se k nám také připojuje vrchní technik a tour manažer Víťa Viktorín a my už tak nejezdíme na koncerty tramvají! V roce 2012 nás kontaktovalo právnické oddělení Jacka Danielse a tak nám bylo oficiálně zakázáno používat jejich design. Velká změna přichází v říjnu 2013, kdy po vzájemné dohodě opouští kapelu Semír Murtinger, pokračujeme ve třech a konečně je to ten správnej RnR. Už jako trio natáčíme hned v listopadu dvou-singl obsahující hit Hemanethake Chehentaamo a novinku SHOW, která posléze zabodovala v naději rádia Beat a pomohla nám tak obsadit celkové 5.místo. Následuje "Show tour 2014" které čítá téměř třicet koncertů po celé naší vlasti. Na jaře 2015 přichází konečně debutové album s názvem Tomahowgh, které jsme natočili ve studiu Hacienda v produkci Miloše Dodo Doležala a vyšlo pod hlavičkou Supraphon. Albu se dostalo kladných recenzí v tištěných časopisech Rock&Pop, Spark a Rock&All, společným jmenovatelem všech recenzí bylo přirovnání k energii a stylu velikánů AC/DC! V sezóně 2015 jsme odehráli bezmála 40 koncertů a v podobném tempu hodláme pokračovat i nadále! K Vánocům jsme si také nadělili náš první oficiální videoklip k písničce Hej Ty. Počátkem roku 2017 jsme odstartovali, ve studiou Hacienda, práce na novém albu!

English version:
Dead Daniels band was formed in 2009 and members are Tommy Wheeler (guitar, vocals), David Géba Gebler (bass) and Standa Šmeral (drums). In 2010, they released their first EP "Jack lives here" and opened for Australian band Black Majesty on their European mini tour. In 2013 came under the auspices of Supraphon company the official single "Show", which also succeeded in the Naděje Radia Beat competition. In 2015, finally comes Supraphon debut album "Tomahowgh" which was produced by Milos DODO Doležal. This album has received positive reviews in the main magazines Rock&Pop, Rock&All and Spark, the common denominator of all reviews were a metaphor for the energy and style just giants AC/DC! The band with its energetic hard rock touring relentlessly both small and large events and festivals throughout the country, but also played in Switzerland, Austria and the Slovak Republic. They regularly played over 40 concerts a year.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Bývalí členové:

Semír Murtinger - Kytara, zpěv (2009 - 2013)
Pavel Konvalinka - Bicí (2009 - 2011)

Záskoky:

Honza Procházka - Bicí (od roku 2014 - dosud)
Richard Mastej - Bicí (2012)
Michal Žďánský - Basa (2010)

Napsali o nás: